Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. sausio 7 d.

Teksto autorius: Evelina

Su Laima keliai susikirto gana įdomiai. Pirmiausia jos interjerą pamačiau, kai gavau konsultaciją per interjero konsultacijų formą. Buvau sužavėta jos namais, pagyriau ir taip ir palikau. Pasirodo Laima mane sekė Instagram'e ir po kurio laiko mūsų keliai susikirto ten, tad paprašiau, jog savo namų kūrimo detalėmis ir nuotraukomis pasidalintų su didesne auditorija :)

 

Kiek kv.m kotedžas? Kelių asmenų šeima gyvena?

Namas 129 kv.m su garažu. Pirmame aukšte yra bendra virtuvės ir valgomojo zona, skalbykla kartu su katiline, tualetas. Antrame aukšte miegamasis, darbo kambarys, svečių kambarys ir vonia. Vietos užtenka per akis, kolkas gyvename dviese, bet kartais jau pasvajojame apie dar vieną keturkojį pūkuotą šeimos narį :) 

Ar pati įsirengėte namus? Kiek laiko viskas užtruko?

Namus įsirengėme patys. Žinoma, buvo nemažai sunkumų, iškilo daug klausimų kaip ką daryti, nes tai pirmas mūsų būstas, tad patirties stigo, laimei turėjome su kuo pasikonsultuoti ir žinoma dabar kone visus atsakymus galima rasti internete. Mums labai pasisekė, jog draugo tėtis ir pats draugas moka visus apdailos darbus, tad tai labai sutaupė laiko ir pinigų, o ir idėjomis, norais ar pastėbėjimais su saviškiais kažkaip lengviau dalintis.

Patys darbai užtruko kiek mažiau nei du mėnesius (rekuperacinės sistemos paruošimas, apšvietimo instaliacijos, gipsinių lubų montavimas, sienų paruošimas bei dažymas, grindų klojimas, santechnika, vonios ir dušo įrengimas). Pamenu, jog vos tik gavome virtuvės baldus, kraustėmės į naujuosius namus. Turėjome praktiškai viską, tad ant čiužinių miegoti taip ir neteko. Tas laikotarpis buvo nelengvas visiems, nes darbai virte virė nuo akstyvo ryto iki vakaro, kartais net savaitgaliais. Kiekvieną dieną viskas keitėsi neatpažįstamai ir užsukus į namą jau galėdavau džiaugtis matomu progresu.

Nuo ko prasidėjo interjero kūrimas?

Dar gyvenant  nuomojamame bute jau svajodavau apie savo namus, galvoje pamažu kūriau svajonių interjerą, rinkausi spalvas, pamažu  pirkausi detales, kurias rasdavau atsitiktinai - kaip antai pastelinės rožinės spalvos puodeliai, laikrodžiai, rėmėliai, pagalvėlės ir kitos įvairios mielos smulkmenos. Vizija namams brendo gana ilgai, tad kai tik įsigijome namus, jau nebuvo sunku viską išsirinkti – paprasčiausiai žinojome, ko norime.

Mylime šviesą,  šviesias spalvas, pilkus, baltus, neutralius atspalvius derinome kartu su griežtesnėmis linijomis, juodais akcentais. Žinoti, ko nori yra labai svarbu, tai labai palengvina visą kūrybos procesą. Žavimės skandinaviškais interjerais, detalėmis. Tad daug puikių interjero detalių ir baldų radome IKEA. Vaikštant po parduotuves, renkantis baldus, audinius, spalvas ir detales akys rodos nejučia krypsta būtent ten kur reikia, tad neteko daug blaškytis ir svarstyti. Žinoma, jei nebūtume žinoję, be abejonės kreipčiausi į profesionalus, kurie padėtų suprasti, kas patinka, o kas ne.

Taip pat manau, jog svarbu nepamesti galvos dėl vyraujančių tendencijų, į namus pažvengti iš tvariosios perspektyvos, pagalvoti apie daiktus, jų kiekį bei paklausti savęs ar tai tikrai man patinka? Ar man tai patiks ir vėliau? Labai žaviuosi šiuo metu itin populiaria minimalizmo idėja, nors turbūt negalėtume pavadinti savo namų visiškai minimalistiniais, tačiau stengiuosi, jog erdvės nebūtų perkrautos ir akių nevargintų daiktų gausa.

Džiaugiuosi tuo, jog daugelis interjero detalių lengvai pritaikomi beveik visuose kambariuose, nes vyrauja panašūs spalviniai tonai, tad panorus pasikeisti, tereiks pakeisti daiktus vietomis ir namai bus atnaujinti. Visada labai džiaugiuosi pritaikiusi senus daiktus ir prikėlusi juos antram gyvenimui. Pavydžiui miegamojo paveikslus gavome “ant išmetimo”, o jie puikiai spalviškai pritiko prie IKEA spintos ir pagalvėlių. Melsvai pilkas lino užuolaidas radau “kuistuke” vos už keletą eurų... ir dar yra ne vienas daiktas, kuris turi savo istoriją ir pas mus pateko visai atsitiktinai.

Su kokiais sunkumais susidūrėte kurdama interjerą?

Turbūt sunkiausia yra gyventi be spintos, tad visiems besiruošiantiems namus rekomenduoju jas užsisakyti iš anksto, kad atsikrausčius netektų “gyventi iš maišų ir dėžių”. Planavome miegamojo sieninę spintą gamintis pagal užsakymą, tačiau nepakentėme netvarkos ir užsisakemė iš IKEA. Ir tai buvo puikus sprendimas – sutaupęs ne tik pinigų, bet ir nervų, beieškant daiktų maišuose ir dėžėse. 

Plytelės. Greičiausiai prisižiūrėjau per daug puikių įdėjų Pinterest'e, tad kai norėjosi jas visas įgyvendinti, arba nerasdavau panašių plytelių, arba dvejodavau ar pas mus jos taip pat gražiai atrodys. Plyteles visai atsitiktinai radome SENUKUOSE, išpardavimo metu likusius vos kelis kvadratus Kerama Marazzi firmos plytelių, tad kokia laimė apėmė, kai trūkstamą kiekį radau jų salone. Pasirinkome  lygias metro stiliaus plyteles virtuvėje tarp spintelių ir tokias pačias, tik derintas su sruktūrinėmis, duše. Plytelių neklijavome virš kriauklių ir vonios, tam kad neperkrauti vaizdo, o iš praktiškumo pusės - jei tik prireiks, visuomet spėsime išsiklijuoti. Grindims pasirinkome matines marmuro įmitacijos plyteles taip pat iš SENUKŲ, jos dabar itin populiarios, bet manau jog tai nesenstanti klasika, tad greitai nepabos.

Kokie etapai labiausiai nepatiko?

Apšvietimo planavimas. Nebuvome tikri, kokio apšvietimo reiktų ir koks reikalingas mūsų kvadratūrai, nesinorėjo prisigręžioti skylių lubose, nors visgi vieną skylę teko iš naujo užtaisyti. Pasilikome ties minimalistiniu, labai paprastu variantu ir panašu, jog pataikėme į dešimtuką. Pasirinkome įmontuojamas LED lemputes ir metalinius juodus šviestuvus laiptinėje ir virš virtuvės stalo iš IKEA - esame labai patenkinti, o šviesos per akis. Dieną džiugina natūrali šviesa, nes name nemažai vitrininių langų. 

Sienų spalvos pasirinkimas. Nemaniau, jog taip sunku išsirinkti spalvą! Išbandėme 6 pilkos spalvos atspalvius, kol radome tinkamą, nes dažai paletėse atrodo visiškai kitaip nei ant sienos. 

Surašykite, kur ką pirkote ir gaminotės.

 • Virtuvės stalas ir kedės - IKEA
 • Virtuvės komplektas - gaminomės pas giminaitį, išpildė lūkesčius visu 100% (FB Baldu Gamyba Ir Projektavimas)
 • TV spintelė - Baldai1
 • Kampinė sofa ir pufas - sofalovakedestalas.lt
 • Pagalvėlės - IKEA, TIKIMAXX, JYSK
 • Marmuro kavos staliukas - Baldai1
 • Kilimas - Šluoju sandėlį. Išparduotuvė
 • Miegamojo kilimas - Ebay
 • Lova - sofalovakedestalas.lt
 • Prieškambario spinta – Baldžiukai
 • Metalo vazonas – gamintas pagal užsakymą “OF Metal”
 • Apvalus veidrodis – Ebay
 • Ofiso stalčiai– IKEA
 • Ąžuolo slaviršis – draugas pasidarė pats
 • Miegamojo apvalus veidrodis – IKEA
 • Naktiniai staliukai – Ebay
 • Miegamojo komoda – gaminta pagal užsakymą
 • Miegamojo lempos – Tikimaxx
 • Mėtų spalvos užklotas – Maxima
 • Plytelės - Senukai
 • Pirmo aukšto užuolaidos - siūtos (Urmo bazė), rudos ir pilkai žalsvos lininės užuolaidos - "kuistukas".
 • Plakatai, reprodukcijos - Desenio, rėmeliai - IKEA.

Iš kur sėmėtės įkvėpimo?

Įkvėpimo šaltinis be abejonės - Pinterest, daugybė idėjų Instagram’e bei įstrigusios idėjos, kurių prikaupiau kelionėse.

Ačiū, Laima už atsakymus! Visos nuotraukos Laimos.

 

12
Komentarai

Simona

Koks nuostabus interjeras! Ačiū už padidalijimą! Dabar imu suprast, ko pati noriu! 

(6) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 7 d.

Kristina

Aciu uz puiku straipsni ir interjero pavyzdi, tikrai naudinga ir idomu, su pavyzdziais, produktu isigijimo vietomis, interjero kurimo issukiais ir pamokomis. Daugiau tokiu straipsniu noretusi :)

(5) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 7 d.

Evelina Aleliūnienė

Stengiuosi vis atrasti naujų pašnekovų :) Jeigu turite ką nors rekomenduoti, drąsiai siūlykit!

(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 7 d.

Edita

Puikus straipsnis, ir labai smagu, kai žmonės turintys skonį gali viską taip gražiai susiderinti iš elementariausių parduotuvių, o ne prabangių salonų! Idomu pasigrožėti

(10) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 7 d.

Gintare

Labai gražūs namai! Dar norėtųsi ir sienų spalvų kodų su dažų pavadinimu

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 7 d.

Laima Kraftaite

Sveiki, ačiū labai už komplimentą :) Sienų spalva švelniai pilka - Caparol S100-N 

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 8 d.

Agnė

Ačiū už puikų straipsnį! Sakykite ar būtų galimybė gauti sienų dažų pavadinimą su kodu? Ir informaciją apie grindų dangą? :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 8 d.

Laima Kraftaite

Sveiki, dažai Caparol S100-N, grindų danga paprastas 33klasės laminatas :) 

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 8 d.

Agnė

Laima Kraftaite  Ačiū labai! :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 13 d.

Šarūnė

Kokias rinkotės grindis? Ačiū

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 11 d.

Laima

Tiesiog paprastas 33klasės laminatas, nieko įmantraus :) 


(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. sausio 12 d.

Roberta

Labai graži sienų spalva parinkta. Ar visos sienos nudažytos pilkai? Kai kur atrodo kad jos kreminės, ar tai apšvietimo iliuzija?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 15 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.