Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. balandžio 20 d.

Teksto autorius: Evelina

Prieskoniniai augalai virtuvei suteikia ne tik jaukumo, bet ir yra itin patogus ir ekologiškas būdas paskaninti maistą. Dažniausiai pastarieji laikomi ant palangės - tai ne tik puiki vieta prieskoniams fiziškai auginti, bet ir gera vieta išnaudoti palangę ir suteikti virtuvei akcentą. Kita vertus, jie puikiai atrodo ir ant darbastalio, kur ir vyksta pagrindinis maisto gaminimas.

Prieskonines žoleles galima laikyti ne tik tam skirtuose vazonuose, bet ir puodeliuose, arbatinukuose ar skardinėse. Vazonas, kuriame laikysite žoleles gali stipriai pakeisti jūsų interjerą, tad jį rinkitės atsakingai. Jeigu jūsų interjeras modernus, venkite prieskoninius augalus sodinti skardinėse nuo arbatos. Yra itin modernių vazonų - kai kurie netgi turi savo apšvietimą, juos galima pakabinti ir taip papildyti modernų interjerą.

 1, 2, 3, 4

Man asmeniškai labai patinka 3 vazonų kompozicija, kur kiekvienas prieskoninis augalas turi savo žymėjimą / lipduką / kortelę. Bet kokiu atveju, įvertinkite kontekstą, kuriame žolelės augs, kad jos ne tik džiugintų skrandį, bet ir akį :)

Na, o kadangi aš nesu augalų ekspertė, pakalbinau Liną Liubertaitę - geltonaskarutis.lt įkūrėją ir apželdinimo kursų organizatorę, kuri pasidalino patarimais, kaip ir kokius prieskoninius augalus auginti.

Lina prasitarė, jog virtuvėje galima auginti praktiškai visus prieskoninius augalus ir žoleles, kurias galima išsiauginti iš sėklų ar įsigyti daigus. Patys populiariausi prieskoniniai augalai būtų: čiobrelis, bazilikas, petražolės, mėtos, raudonėlis, rozmarinas, šalavijas, mairūnas, salotos, gražgarstės ir kt.  Taip pat galite auginti ir iš maisto parduotuvės nusipirktas žoleles vazonėliuose, tereikia jas persodinti į kitą - gražesnį vazoną. Na, o mane Lina nustebino pasakiusi, jog namuose galima užsiauginti netgi daržovių - paprikas, augurkus, pomidorus, žirnius, morkas ir ridikėlius. Geriausiai tam tiktų erdvesnis balkonas.

Lina taip pat davė patarimų, kaip derinti skirtingas žoleles tarpusavyje ir sukurti gražią kompoziciją iš kelių vazonų. Ji pabrėžė, jog svarbiausias elementas yra vazonėlis, kuris suteikia pusę vaizdo, o auksinė taisyklė yra pasikartojimas.

Naudokite tos pačios ar panašios spalvos bei medžiagos vazonus - tuomet jie visada derės. Jeigu norite skirtingo dydžio vazonėlių, saugiausia bus juos rinktis tos pačios spalvos ir medžiagos, na, o jeigu vazonėlių dydžiai tie patys - galite žaisti jų spalvomis. Apibendrintai, vazonėlių skaičius geriausias nelyginis - 3, 5 ir pan. na, ir svarbiausia, išsirinkti kažkokį vienijantį elementą - spalvą, dydį ar medžiagą.

gardenandhome.co.za

athomeonthebay.com

Man buvo įdomu, ar prieskonines žoleles būtina auginti ant palangės. Lina patarė jas auginti būtent ten, kadangi tai yra daugiausiai natūralios dienos šviesos gaunanti vieta arba rinktis balkoną, kadangi grynas oras augalams yra taip pat labai reikalingas ir naudingas.

Geriausia prieskoninius augalus sėti pavasarį, jeigu tam naudosite sėklas. Jei rinksitės daigus, juos sodinti galite tiek pavasarį, tiek vasarą ir netgi rudenį. Kad jie puikiai augtų, svarbi gera žemė. Galite įsigyti specialių mišinių - taip bus paprasčiau patenkinti kiekvieno augalo poreikius, kurie kažkiek skiriasi. Pavyzdžiui, bazilikai ir pertražolės mėgsta turtingesnę žemę, kad nepritrūktų drėgmės.

Geram augimui taip pat svarbi saulė ir pakankama drėgmė. Lapai parodo, ar augalams trūksta drėgmės, tad stebėkite juos ir bandykite suprasti, kokiu dažnumu reikia laistyti augalus. Taip pat būtina naudoti vazonus su skylute apačioje, kad vandens perteklius ištekėtų ant apatinio indo ir būtų galima jį išpilti. Jeigu nerandate patinkančio vazono su skylute, galite ją prasigręžti patys arba parduotuvinį, plastikinį vazoną (jie būna su skylute), įdėti į jūsų norimą gražų vazoną.

Dėkoju Linai už patarimus!

 

 

homestolove.co.nz

chrislovesjulia.com

homelifestyle.es

purple-id.dk

1, 2

flickr.com

1
Komentarai

nesakysiu

pas mane ant palanges tik bazilikai, bet vis tiek grazu ir sveika :))

(0) · (0) · Atsakyti · 2017 m. balandžio 25 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.