Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. gegužės 22 d.

Teksto autorius: Evelina

Belgiškas prekinis ženklas (vystantis gamybą Italijoje) "ecoBirdy" sukūrė kolekciją daiktų (kėdutė, šviestuvas ir daiktų talpykla), kuriems pagaminti naudoja perdirbtus plastikinius žaislus, taip supažindami vaikus su atsakingu ir sąmoningu daiktų vartojimu. Tai ypač turėtų patikti tėveliams, kuriems rūpi, kokioje aplinkoje auga jų vaikai (ir patys tėvai), nes taip galima prisidėti prie planetos tausojimo.

 ecobirdy.com

Nuostabiausia yra tai, jog gyvūnų formos žaislai pasakoja problemas, susijusias su tais gyvūnais. Pavyzdžiui, paukščio formos talpykla su nuimamu snapu yra suprojektuota taip, kad padidintų supratimą apie nykstančius kivi paukščius, o raganosio formos šviestuvas atkreipia dėmesį į raganosių naikinimą. Gaminių kainos prasideda nuo 120 Eur.

ecobirdy.com

ecobirdy.com

ecobirdy.com

Šiai kolekcijai sukurti prireikė net 2 metų, kurių metu buvo studijuojama, kaip tvariai perdirbti plastikinius žaislus. "ecoBirdy" steigėjai ištyrė, jog plastikiniams žaislams pagaminti sunaudojama daugiau plastiko nei kitoms plataus vartojimo prekėms.

Jie ne tik sukūrė tvarią kolekciją, tačiau ir visą sistemą, kuri perdirba senus ir nenaudojamus žaislus. Dėl tikslaus rūšiavimo, valymo ir šlifavimo perdirbimo metu, iš plastiko yra pašalinamos visos kenksmingos cheminės medžiagos.

ecobirdy.com

ecobirdy.com

"ecoBirdy" siekia perdirbti 250 000 kg plastikinių žaislų. Mačiau, jog jau dabar yra perdirbę 55 proc. užsibrėžto skaičiaus žaislų. Anot jų, net 80 proc. visų pasaulio žaislų patenka į sąvartynus, deginimo įrenginius ar vandenyną tik po pusės metų naudojimo (90proc.). Įsivaizduojate? Dauguma vaikų jais žaidžia tik 6 mėnesius, o patekę į anksčiau minėtas vietas, o ne perdirbimo gamyklas, stipriai kenkia mūsų aplinkai.

ecobirdy.com

ecobirdy.com

Vis daugiau prekinių ženklų prisijungia prie tvaraus naudojimo principų ir stengiasi galvoti ne tik apie pelną, bet ir apie grąžą ekosistemai. Tai išties džiugina, tad viliuosi, jog perdirbtų žaislų atsiras vis daugiau ir sumažės plastiko naudojimas jiems pagaminti. Ar žinote atsakingų lietuviškų prekinių ženklų? Parašykite komentaruose po straipsniu.

Na, o čia trumpas video apie tai, kaip perdirbami žaislai:

4
Komentarai

Ugnė

Pasaulis pasikeis tada, kai perdirbtas plastikas bus must use medžiaga pramonėje. Kitas dalykas kaina. Kėdutė 150$? Sąmoningos prekės sunkiai prieinamos didžiajam ratui žmonių. Bet dizainas ir idėja puiki, žingsnis po žingsnio kaip sakoma;)

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gegužės 23 d.

Justė

Tą patį norėjau rašyti! Idėja ir dizainas tikrai nuostabus, net kaina... suprantu, jog savikaina didelė, bet kol nepavyks kainos sumažinti, tol kaži ar pavyks suvilioti daugumą. 

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gegužės 23 d.

Evelina Aleliūnienė

Kaina didoka, bet čia dar tik pradžia ir vos ne "prabangos prekė" (panašiai, kaip ekologiškos prekės) :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gegužės 24 d.

Voldemaras Pilvinis

Puikus straipsni aciu.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 20 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.