Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. gegužės 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Šviestuvai, įmontuojami į bėgelius - modernus ir vis populiarėjantis sprendimas individualių interjerų apšvietimui. Tokio tipo apšvietimo sistema ypač tinkama industrinio stiliaus ir šiuolaikiškuose interjeruose. Šiame straipsnyje kartu su Martynu iš e-sviestuvai.lt aiškinsimės apie jų technines charakteristikas, panaudojimo galimybes ir kitą aktualią informaciją.

makgroup.eu

Interjero autoriai: MAK GROUP

Ko gero reiktų pradėti nuo to, jog tokios šviestuvų sistemos tinkamos bet kokio tipo luboms: gelžbetoninėms perdangoms, gipso kartono ir įtempiamoms luboms. Aš, kaip interjero dizainerė, galiu pabrėžti, jog tokio tipo sistemos yra puikus išsigelbėjimas ten, kur paliekamos betoninės lubos ir norima turėti kuo daugiau šviesos, bet kuo mažiau laidų ir atskirų apšvietimo taškų. Su betoninėmis lubomis bėgeliai ypač draugauja.

e-sviestuvai.lt

1Ph sistemos šviestuvų nuoroda

lights.ie

Šviestuvų nuoroda, kaip viršutinėje nuotraukoje.

Martynas papildo, jog didžiausias bėginės sistemos privalumas yra plačios panaudojimo galimybės. Jums nereikės jokių įrankių, jei norėsite perkelti šviestuvą į kitą vietą, o pamačius, kad trūksta šviesos, įsigyti papildomų šviestuvų ir įsidėti juos kur tik panorėjus!

Šiandien į bėgines sistemas galima dėti ne tik sukiojamus taškinius šviestuvus, bet ir gausybę kitokių:  juostinius, išsklaidytos šviesos kraipomas LED paneles, neakinančius fiksuotos krypties taškinius ar net įtvirtinti pakabinamą šviestuvą. Jungtys leis sistemą išraizgyti pageidaujamomis kryptimis: egzistuoja tiesinės, L, T formos jungtys, kai kurios turi ir lankstomas jungtis.

facebook.com

slv.com

ideal-lux.com

Šviestuvų nuoroda į viršuje esančios nuotraukos šviestuvus

Taip pat verta paminėti, jog pasirinkus dimeriuojamas lemputes, galėsite šviesos intensyvumą reguliuoti savo sistemoje. Net ir kai kurie LED šviestuvai yra dimeriuojami. Taip pat galintiems sau leisti „PREMIUM“ segmento gaminius, yra galimybė realizuoti išmanų apšvietimo valdymą DALI sistemos pagalba, kai vienu klavišo ar telefono paspaudimu realizuojamas vienas ar kitas apšvietimo scenarijus, integruojant ir kitus kambaryje esančius šviestuvus. Tai garantuoja maksimalų komfortą.

Martynas pasakoja, jog šviestuvų sistemos skiriasi savo konstrukcija ir montavimo būdu. Lengviausia montuoti yra paviršinio montavimo sistemas. Pavyzdžiui, 3Ph bėginės sistemos ir kai kurios kitos gali būti montuojamos ir ant skirtingų plokštumų ir tęstis nuo lubų iki sienų ar kirsti šlaitinių lubų plokštumas ir pan.

e-sviestuvai.lt

e-sviestuvai.lt

Kur ir kiek reikia atvesti laidų, norint pajungti šias sistemas?

Aukštos įtampos bėginei sistemai rekomenduojama laidą atvesti sistemos krašte arba jeigu sistema sukasi kampu, tai tokia vieta irgi puikiai tiks. Šiuo metu populiarios yra 48V sistemos. Tokiu atveju reiktų paisyti gamintojo nurodymų. Pavyzdžiui, populiariai XCLICK S sistemai gamintojas nurodo maitinimą atvesti (nuo transformatoriaus) kas 5 metrus. Bendru atveju sistemos pajungimui užtenka standartinio 3 gyslų kabelio.

Martynas perspėja, jog 3Ph sistema dažnai klaidingai suprantama. Manoma, kad 3Ph bėginei sistemai reikalingas trifazis maitinimas ir asocijuojasi su didele galia. Iš tiesų, 3Ph reiškia galimybę turėti 3 atskiras įjungimo grupes viename bėgelyje. Tai yra labai patogu, kai sistema tęsiasi per skirtingas funkcines zonas, pavyzdžiui, prasideda virtuvėje, o baigiasi svetainėje. Jungiklio pagalba galima įjungti tik virtuvės arba tik svetainės šviestuvus ar turėti kitus įjungimo scenarijus. Tokiai galimybei realizuoti reiktų nuo jungiklio iki bėginės sistemos atvesti 5 gyslų kabelį.

e-sviestuvai.lt

3Ph sistemos šviestuvų nuoroda

Pasiteiravus, ar šita sistema turi kokių nors minusų, Martynas sako, jog vargu. Galbūt kai kuriais atvejais tokią sistemą gali pasirodyti sudėtinga sukomplektuoti ar pasirinkti. Dėl to, abejojant, geriausia kreiptis į specialistus, kad padėtų išsirinkti tinkamiausią, o išsirinkus padėtų teisingai sukomplektuoti. Noriu paminėti, jog e-sviestuvai.lt tokią paslaugą taip pat teikia.

Jeigu jums kyla klausimas, kokiuose kambariuose geriausia šią sistemą montuoti, tai atsakymas būtų - kokiuose tik norite. Galima montuoti netgi vonios kambaryje, jeigu lubų aukštis didesnis nei 225 cm ir tai nėra viešo naudojimo patalpos. Na, o aukštoms luboms bėgelių sistemos taip pat puikiai tinkamos. Tokiam tikslui rekomenduojama naudoti siauresnio kampo optiką arba tiesiog žemiau pakabinti patį bėgelį.

nowodvorski-lighting.com

Šviestuvų nuoroda, kaip viršutinėje nuotraukoje

Man buvo įdomu sužinoti, kokia skirtingų kainų priežastis. Pavyzdžiui, ar bėgelis / šviestuvas, kuris yra 3 kartus brangesnis už kitą, yra geresnis? Martynas man atsakė, jog kaip ir kitose srityse, kaina yra svarbus dėmuo produkto kokybėje ir dizaine. Pavyzdžiui, XCLICK S ir XCLICK M sistemos šviestuvams suteikiama 5 metų garantija. Taip pat jų dizainas gerokai skiriasi nuo ekonominių NORDLUX, NOWODVORSKI ar MAYTONI bėgelinių sistemų.

arelux.ro

levelence.com

Šviestuvų nuoroda į viršuje esančius baltus šviestuvus su bėgeliais

Na ir paskutinis - estetinis dalykas. Gamintojai nėra numatę bėgelių ar šviestuvų perdažymo, tad jie galimi dažniausiai tik baltos ir juodos spalvos. Kita vertus, tai spalvos, kurios dera prie bet ko. Rinkitės baltas šviestuvų sistemas, jeigu nenorite, jog į jas kryptų dėmesys ir juodas, jeigu jūsų interjere naudojami juodos spalvos elementai ir detalės. Patys šviestuvai gali būti ir žalvario, aliuminio spalvos ar net permatomi plastikiniai.

facebook.com

Šviestuvų nuoroda, kaip viršutinėje nuotraukoje

Ypatingai estetiškai ir moderniai atrodo berėmės šviestuvų sistemos (XCLICK S, XCLICK M, Arca). Interjero autoriai: MAK GROUP.

 makgroup.eu

Interjero autorė: Jurgita Saverienė

interjeras.eu

Ačiū Martynui už pagalbą ruošiant straipsnį ir tikimės, jog jis davė jums naudos!

Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su e-sviestuvai.lt

2
Komentarai

Silvija

Ačiū, naudingas straipsnis

(5) · (0) · Atsakyti · 2021 m. gegužės 13 d.

Agnė

Ačiū, naudinga informacija :)

(3) · (0) · Atsakyti · 2024 m. vasario 15 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.