Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2014 m. sausio 21 d.

Teksto autorius: Evelina

Malkinė namuose (žinoma nedidelė) dažnai sukelia tik teigiamas emocijas kalbant iš vizualiosios pusės. Kad ir kaip besugalvotumėte sandėliuoti malkas, bendram vaizdui tai tikrai nepakenkia, o dažnai ir priešingai - suteikia jaukumo ir natūralumo.

Iš praktinės pusės yra ir pliusų, ir minusų. Pliusas tame, jog patogu užkurti ugnį, kai čia pat per kelis metrus ar centimetrus guli malkos, bet valymo prasme malkos tikrai duos daugiau darbo (jei tik laikysite jas ant žemės, ar nišose).

Ką būtina žinoti apie malkų laikymą? Tik tiek, kad patalpą reiktų nuolat vėdinti. Svarbiausia malkas tinkamai paruošti ir išdžiovinti, bet čia jau atskiras mokslas... Jums, mieli skaitytojai, paruošiau net 20 idėjų, kurios turėtų jus įtikinti, jog nedidelė malkinė namuose pradžiugins ne tik jus, bet ir svečius. Iki didelių šalčių laiko dar yra, tad neskubant galite po truputį ruoštis šildymo sezonui! Na, o dabar šiek tiek istorijos apie pačių malkų teigiamas savybes. Informacijos šaltinis čia.

Malkos - tai sukaupta saulės energija. Kai tik jos atsiranda namuose, iškart pagerėja jų mikroklimatas. Gaivų kvapą skleidžiantis beržinių malkų ryšulys, padėtas prie židinio, teigiamai veikia kvėpavimo takus, užkerta kelią kvėpavimo takų ligoms. Eglinės ir pušinės malkos skleidžia gaivinantį kaitraus vidudienio, sakų aromatą. Šie aromatai suteikia gyvenimui harmonijos, bendravimo šilumos. Aitrus ąžuolinių malkų kvapas pripildo namą ąžuolų giraitės atmosfera, sustiprina vaikų sveikatą, padeda gydyti senatvines negalias.

Tie, kas šildymui kūrena malkas, mėgaujasi pačia sveikiausia šiluma. Žmonija jau nuo seno naudoja šį, patį seniausią ir natūraliausią, kurą. Be to, malkos - tai ekologiškai subalansuotas kuras: degant malkoms, išsiskiria būtent tiek anglies dvideginio, kiek jo buvo sugerta per visą medžio gyvenimą. Ar žinote, kad ir sudeginus medį, ir palikus jį supūti miške anglies dvideginio dujų išsiskyrimas toks pat. Vadinasi, naudojant malkas, supančiai aplinkai darome mažiausią žalą.

Malkų degimo produktų (pelenų) krosnyje lieka tiek mažai, kad jų iš ten galima nevalyti net keletą dienų ar savaitę - priklauso, kaip dažnai ir kaip intensyviai kūrenama. Be to, pelenai - vertingų mineralinių medžiagų šaltinis ir gali būti naudojami daržų, sodų, kambarinių augalų tręšimui. Malkos, lyginant su dujomis arba naftos produktais, turi ir daugiau privalumų. Esant nestabiliam skystų arba dujinių kuro rūšių tiekimui, malkos - lengviausiai gaunama kuro rūšis. Mediena - žaliava gaunama panaudojant minimalias energijos sąnaudas, jai nereikia ypatingo perdirbimo ir tolimesnio transportavimo. Rekomenduojama naudoti vietinę medieną, kertamą tuose miškuose, kurie nuolatos atsodinami.

testudiodesign.wordpress.comžidinys

kivestakodiksi.blogspot.comžidinio fasadas

designyoutrust.comžidinio dizainas

indulgy.comsuoliukas prie židinio

blog.bettinaholst.dkspalvotos malkos

bloodandchampagne.comsiena iš malkų

isa.ggplytos interjere

dezeen.comoriginalus malkų laikymas

obsessilicious.comoriginalios idėjos

realtyohioblogs.commoderni malkinė

realtyohioblogs.commini malkinė

seventeendoors.blogspot.commalkų laikymas

bungalow5.dkmalkų laikymas nišose

lovingit.plmalkų laikymas namuose

projektobiekt.wordpress.commalkos ir židinys

homeguide.grmalkinė namuose

sommersplayground.comkur susidėti malkas

archinspire.orgkur sandėliuoti malkas

dickoatts.comkur laikyti malkas

thevelvetdoe.combaltos grindys

2
Komentarai

Asta

Na tikrai šaunios idėjos kaip įsirengti malkines namuose. Dar neteko matyti tokių pavyzdžių, matyt todėl, kad dauguma žmonių malkines stato lauke. O čia viskas taip tarpusavyje dera ir labai stilingai atrodo.

(0) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 18 d.

Jurgita

Turejome ir mes panasiu ideju. Labai grazu, bet veikiausiai tik nuotraukose. Juk nuo malku buna visokiu atsilupusiu gabaleliu, tad pabijojau, kad tarnausiu toms malkoms namuose. Be to visam sezonui malku tikrai namuose nesukrausi, nori nenori reikia malkines. Sena tokia stovejo kieme, griauname ja ir renkames nauja. Ka manote apie tokia?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gegužės 21 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.