Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2013 m. balandžio 2 d.

Teksto autorius: Evelina

Medinės grindys - turbūt populiariausias pasirinkimas, kalbant apie grindų dangas. Atitinkamai jas apdirbus ir gerai prižiūrint, galima medinėmis grindimis mėgautis praktiškai bet kokioje patalpoje.

Šiame įraše - eglutės rašto grindys, kurios turi unikalų vaizdą bei nuotaiką ir šiek tiek bendrųjų patarimų ( šaltinis). Verta paminėti, jog eglutės rašto parketas tinka ir šildomoms grindims...

Norint, kad Jūsų parketinės grindys ilgą laiką būtų gražios ir teiktų pasitenkinimą, reikia prisilaikyti šių eksploatavimo sąlygų:

1. Svarbu: medis yra jautrus drėgmės svyravimams, todėl patalpose, kur eksploatuojamas parketas, reikia palaikyti santykinę oro drėgmę nuo 40% iki 60%. Reguliarus patalpos vėdinimas ir kuo tolygesnės santykinės drėgmės palaikymas padės išsaugoti gerą parketo būklę. Parketo deformaciją galima sumažinti, šildymo metu naudojant oro drėkintuvus. Atitinkamai, esant aukštam drėgnumui, pvz., vasarą ar rudenį, patalpas galima šildyti ir vėdinti. Neprisilaikant šių reikalavimų šildymo sezono metu tarp parketo lentučių gali atsirasti plyšelių. Kaip stipriai ir per kiek laiko mediena reaguoja į drėgmės svyravimus, priklauso nuo medienos stabilumo. Kuo mediena stabilesnė, tuo ji lėčiau ir mažiau reaguoja į santykinės drėgmės pokyčius: ąžuolas, uosis – stabilios rūšys, klevas – vidutinio-žemo stabilumo mediena.

2. Prie įėjimo į patalpas patiesiami kilimėliai, kurie turi užtikrinti smėlio ir purvo nuo batų surinkimą.

3. Nešiojamų ar stumdomų baldų kojos apsaugomos minkštomis, tam tikslui skirtomis veltinio pagalvėlėmis, kur negalima to padaryti patiesiami kilimėliai.

4. Grindų apsaugai nuo kėdžių braižymo galima naudoti specialius apsauginius plastikinius kilimėlius.

5. Radiatoriai ir vandenį naudojantys įrenginiai turi būti tvarkingi. Ant grindų patekęs purvas, vanduo ir kiti skysčiai turi būti tuoj pat nuvalomi.

Lakuoto parketo priežiūra

Dulkės ir smėlis nuo parketo valomi dulkių siurbliu su paviršių nebraižančiu antgaliu arba grindų šepečiu. Valymui naudojama drėgna šluostė turi būti gerai išgręžta, kad nepaliktų vandens balučių. Koncentruotų valiklių naudoti negalima.
Pastebėjus akivaizdžius lako nusinešiojimo požymius, grindis reikia peršlifuoti ir perlakuoti, nelaukiant, kol lakas nusitrins iki gryno medžio.

Alyvuoto ir alyvuoto-vaškuoto parketo priežiūra

Dulkės ir smėlis nuo parketo valomos dulkių siurbliu su paviršių nebraižančiu antgaliu arba grindų šepečiu. Valymui naudojama drėgna šluostė turi būti gerai išgręžta, kad nepaliktų vandens balučių.
Medienos tamsėjimas ir blukimas
Medienos, kaip natūralios gamtinės medžiagos, atspalviai laikui bėgant keičiasi, pvz. ąžuolas ir uosis – tamsėja, klevas – rausvėja.

 

sorenslie.tumblrwooden floor

element7.co.ukmedinės grindys (2)

blog.restaurantandbardesignawards.commodernus interjeras

flair-magazin.delight wooden floor

classicparquet.co.ukcolourful floor

seventeendoors.blogspot.comdarbo stalas

svartpavitthemma.blogspot.comskandinaviškas dizainas

ba2proyectos.commiegamojo interjeras

meehameeha.blogspot.compurple bedroom

bpcarpets.comwooden floor

welke.nlmedinės grindys

mobelgarden.noherringbone wooden floor

79ideas.orgherringbone floor design

larsgeorg.blogg.noeglutės raštas

cubeinteriorsolutions.co.ukoffice interior

planete-deco.frwhite kitchen

planete-deco.frherringbone floor

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.