Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. lapkričio 26 d.

Teksto autorius: Evelina

Norėčiau pradėti nuo šio interjero autorės Oksana Dolgopiatovas paaiškinimo, kodėl šį projektą pavadino Persimonu. Labai jautri ir graži istorija. 

Persimonas nurodo ne tik spalvą, kuri buvo panaudota interjere, bet ir kai ką daugiau. Šio buto interjero fotosesija buvo daroma 2022 vasarą, karo Ukrainoje metu. Skirtingose tautose šis vaisius simbolizuoja išmintį, taiką ir laimę šeimoje. Kaip rašo pati Oksana, dabar yra 2022 ruduo ir persimonai jau sunokę. Pasauliui reikia išminties, Ukrainai reikia taikos, o Ukrainos žmonėms labai trūksta laimės šeimose.

behance.net

behance.net

Pereinant prie interjero, butas skirtas Oksanos buvusių klientų dukrai. Projektas buvo pradėtas 2017 m., patys įrengimo darbai prasidėjo 2019 m. ir baigėsi tik 2021 metų pabaigoje. Pandemija kažkiek pristabdė darbus, bet daugiausiai užtruko tinkamų medžiagų laukimas. T.y. klientai pasirinko laukti prekių, kurios buvo numatytos, o ne skubėjo kuo greičiau įsirengti su tuo, kas yra čia ir dabar. Idealūs klientai dizaineriui, kai norima pilnai išpildyti idėją :)

behance.net

Buto lubos 3 m aukščio, kas klientams, gyvenantiems erdviame name, atrodė mažai, bet mano akiai, tai visai daug. Dėl to jos išskirtos ne tik šilta terakotos spalva, o miegamajame išklijuotos charakteringais tapetais, bet ir juoda linija ir apšvietimu. Tai atkreipia dėmesį į lubas, nes įprastai spalvingos lubos ir nedidelis tos pačios spalvos užleidimas ant sienos būna naudojamas, kai lubos iš tikrųjų yra aukštos. Ypač geras didesnio aukščio įspūdis susidaro, kai apšvietimas nukreiptas į lubas. Aukščio "prideda" ir  aukštos durys.

behance.net

behance.net

behance.net

behance.net

Terakota spalva - labai šilta spalva, todėl ji ypač tinkama šiaurinėse patalpose. Taip pat šilumos jausmą duoda šiltas medienos atspalvis. Net ir virtuvėje ir prieškambaryje pasirinktos terrazzo grindys atrodo šiltai, nes savyje turi terakotos spalvos detalių.

behance.net

Virtuvės baldai nesiekia lubų, o tai dar viena gudrybė, kaip sudaryti vaizdą, jog patalpa aukštesnė nei yra iš tikrųjų. Beje, man labai patinka, kaip draugauja margos terrazzo grindys ir margas stalviršis ir sienelė.

behance.net

behance.net

Bute nemažai arkos formos angų (ir net lubos išgaubtos). Ši forma suminkština erdvę, netgi kažkiek optiškai ją paaukština. Kelios arkos veda į du buvusius balkonus (matysite plane, jog jie prijungti prie patalpų). Interjere gausu lenktų formų šviestuvų ir minkštų baldų.

behance.net

behance.net

Šioje nuotraukoje norėčiau išskirti juodos spalvos dienines užuolaidas - labai neįprastas sprendimas. Atkreipkite dėmesį ir į naktines užuolaidas. Jeigu reiktų jas apibūdinti, pavadinčiau iškilimingomis, nes apačioje matyti juodi kutai.

behance.net

Virtuvę ir svetainę skiria stumdomų durų pertvara (man asmeniškai ji turi spintos vibe'ą).

behance.net

behance.net

Vonios kambaryje įvesta kita akcentinė spalva - žalia. Plytelės klijuotos ne iki lubų ir šis sprendimas dabar yra ON TOP (ypač kai naudojamos smulkaus formato plytelės). Kaip suprantu, virš jų - dekoratyvinis tinkas, o lubos čia visiškai juodos. Labai įdomūs sieniniai šviestuvai ir žalias praustuvas.

behance.net

behance.net

Kitame vonios kambaryje dominuoja ta pati šilta ir "skani" terakotos spalva ir blankesnis jos atspalvis ant sienų. Prisikabinčiau prie to, jog apatinė sieninių plytelių juosta nesuvesta su grindų siūlėmis. Dabar gaunasi trys skirtingos siūlių juostos, tai iki pilnos tobulybės būtų pakakę apatinę terakotos spalvos plytelių juostą sulygiuoti su grindų plytelėmis.

Vėlgi, įdomus ir nestandartinis praustuvo ir veidrodžio sprendimas.

behance.net

Iš esmės, interjeras atrodo tikrai šiuolaikiškai, bet nėra copy paste ir jausmo, kad "aš jau kažkur tai mačiau". O kaip jums?

1
Komentarai

jonas

grazu

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. sausio 9 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.