Sveiki atėję į šį puslapį! Turbūt pirkote dėlionę "Pats sau dizaineris" ir jums prireikė pagalbos su plano braižymu tam, jog galėtumėte naudotis dėlione. Dėlionė yra paruošta 1:50 masteliui, tad ir jūsų planas, kurį spausdinsite ar braižysite ranka irgi turi būti 1:50.

Geriausia, jog plane matytųsi tik lauko sienos, langų simboliai ir vidinės pertvaros su durų angomis, kad nebūtų pašalinių baldų. Bet jeigu kartais statytojas jums atsiųs failą su visais baldais ir tinkamo mastelio, tai naudokite tokį. Jeigu perkate naujai statomą butą ar namą, paprašykite statytojų, jog atsiųstų jums 1:50 mastelio failą. Gal bus geranoriški ir galėsite be vargo naudotis dėlione.

DĖMESIO! Nuo šiol nusipirkusiems dėlionę, nemokamai pritaikysiu jūsų planą būtent masteliui M 1:50, kad jį galėtumėte atsispausdinti (mažesni planai telpa į A4, didesni į A3). Failą man atsiųskite info@e-interjeras.lt, jis turi būti jpg formato (blogiausiu atveju pdf) ir parašykite užsakymo numerį.

Ką reiškia mastelis 1:50?

Tai reiškia, jog brėžinyje visi baldai, sienos ir visa kita bus 50 kartų mažesni negu yra realybėje. Susipažinti su masteliu plačiau, galite šiame video (anglų k.)

Jeigu braižysite ranka, lengviausia būtų naudoti milimetrinį popierių. Bet tokį reikia turėti arba pirkti, tad jeigu nenorite išlaidauti, puikiai tiks ir paprastas lapas. Tiesa, jeigu norite nusibraižyti namą, kuris yra ganėtinai ilgas ir didelis, A4 formato lape gali netilpti, gal tekti naudoti A3 formato lapą.

Kaip braižyti ranka?

Pridėjau dvi liniuotes palyginimui. Viršutinė - dėlionėje esanti jau 1:50 mastelį atitinkanti liniuotė, o apačioje paprasta. Jeigu norite nupiešti realybėje atitinkančią 1m ilgio sieną, dėlionės liniuotėje reikės brėžti 1 m ilgio liniją. Jeigu naudositės paprasta liniuote, reikės brėžti 2 cm ilgio liniją (nes ji nepritaikyta šiam masteliui). Ant paprasto popieriaus viskas vyksta taip pat, tik neturite pagalbinių linijų ir langelių, tad galima lengvai nukrypti į šoną, neišlaikyti 90 laipsnių kampo ir pan. Paprasčiau naudotis milimetriniu popieriumi.

Kaip braižyti kompiuteryje?

Čia susidūriau su problema. Nors daugelis nemokamų programų leidžia braižytis planą online, jie neturi mastelio arba jų negalima išeksportuoti ir/ar atspausdinti pagal tam tikrą mastelį. Peržiūrėjau kelias populiariausias programas: Planner 5D, Sketchup (nemokamą versiją), Homebyme, Floorplanner - nei vienoje nepavyko atsispausdinti plano pagal mastelį, o tai yra būtina! Planner 5D neva galima išsaugoti PDF ir po to jį atspausdinti reikiamu masteliu, bet taip neveikia. Jeigu jūsų planas neatitiks 1:50 mastelio, dėlionės naudojimas neteks prasmės, nes nežinosite, ar iš tikrųjų viskas tilps.

Svetainėje smartdraw.com (7dienos nemokamai) galima atsispausdinti planą pagal mastelį, tačiau ant lapo bus jų watermark ženklas. Jeigu jus tenkina, galite naudoti šią programą. Jeigu žinote kitų nemokamų programų, kur galima pagal mastelį nusibraižyti ir atsispausdinti planą, parašykite man ir pridėsiu prie sąrašo :) Kokie svarbiausi nustatymai toje programoje?

1.  Prie Metric nustatymų reikia pažymėti 1:50 mastelį.

2. Prie Print nustatymų reikia pažymėti, jog 1cm = 0,5 m. Jums išsisaugos pdf, tad spausdinant nebereikia keisti jokių nustatymų.

Kaip patikrinti ar atspausdintas planas atitinka mastelį?

Įsivaizduokite, jog sienos ilgis realybėje yra 4 m. Jeigu atspausdinus planą, matuojant mano liniuote rodys irgi 4 m, vadinasi mastelis tinkamas. Jeigu matuosite su paprasta liniuote, turi rodyti 8 cm.

Programa, kuria dirbu aš taip pat galima paruošti tokį planą, tačiau ji nėra nemokama. Vieną kartą, planą tinkamam masteliui galiu paruošti nemokamai (atsiųskite pdf failą info@e-interjeras.lt).

Tikiuosi padėjau ir sėkmės dėliojant geriausią variantą!

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.